Tutvu ajaloolaste kokkuhoidva kogukonna traditsioonidega. Siit lehelt leiad ajalootudengite traditsioonilised üritused, lühikese ülevaate TÜ Ajalooringi tegemistest ning viited ajaloo ja arheoloogia instituudiga seotud sotsiaalmeediakanalitele. Loe lisaks ka meie reisikirjeldusi
Tartu Ülikooli Ajalooring on erialaselts, mis koondab Tartu Ülikooli ajaloo ja arheoloogia instituudi üliõpilasi. Ajalooringi asutamiskoosolek toimus 25. märtsil 1946, 2021. aastal sai selts 75 aasta vanuseks ja seda tähistati pidulikult 2022. aasta kevadel, loe lähemalt siit. Ajalooringi peamine eesmärk on ajaloo ja arheoloogia instituudi siseste suhete tugevdamine nii läbi üliõpilaste omavahelise läbikäimise kui õppejõududega tutvumise. Ajalooring korraldab traditsioonilisi sügis- ja kevadreise ning filmi- ja aruteluõhtuid (TIKSud). Ajalooringi sügisreisist Setomaale ja Võrumaale 2022. aasta oktoobris saab lugeda siit ja kevadreisist Muhumaale 2022. aasta mais saab lugeda siit. Ülevaate Ajalooringi ettevõtmistest 2022. aasta sügisel leiab siit.
2018. aastal tegi Ajalooring Eesti Vabariigile juubelikingituse: viiskümmend kaks videot lühilugude sarjast „Minevikuminutid“, mille kohta ilmus ka artikkel ajakirjas Universitas Tartuensis. Videolugusid saab järele vaadata TÜ Ajalooringi kodulehelt.
2023. aasta 1. aprillil ilmus TÜ Ajalooringil nende esimene ajakiri nimega Muna. Loe tutvustust siit.
TÜ Ajalooringi tegemisi saab jälgida nende Facebooki lehel ja Instagrami kontol.
Ajaloo ja arheoloogia instituudil on Facebooki leht, Instagrami konto ja Youtube'i kanal.
Tutvu teiste instituudiga seotud sotsiaalmeediakanalitega siin.